24. 09. 2015    08:27:17
ZŠ a MŠ Valašské Meziříčí na Holešovské regatě

Pro neznalé raději připomenu, že Holešovská regata je festival pro celou rodinu v zahradách zámku Holešov.  V rámci tohoto festivalu se každoročně koná soutěž netradičních plavidel – ta bývá zlatým hřebem celého programu.  Naše škola se této recesistické akce zúčastnila už loni s plavidlem nazvaným Ledové království.  Malí tučnáci měli velký úspěch! Nebylo pochyb, že letos pojedeme zase.

O tématu našeho plavidla bylo rozhodnuto už v září. Všechny nás baví a zajímá pravěk a dinosauři zejména – proto jsme nazvali naši loď Dinasauria.  Dlouho se nic nedělo a najednou další  ročník Regaty klepal na dveře. Naštěstí se u nás najdou šikovní a nápadití učitelé a žáci, kteří se s elánem vrhli do práce. A že jí nebylo málo! Ušít kostýmy, ukašírovat dinosauří vejce a sopku, která bude před porotou soptit, zprovoznit plavidlo….

Nicméně v sobotu 20.6. parta nadšenců z naší školy i s dětmi mohla vyrazit. Zbytek školy nám držel palce na dálku. Největší obavy jsme letos měli z počasí, ale nakonec  se bouřkové nebe vybouřilo někde jinde a na nás spadlo jen pár kapek. Hurá! Konkurence je snad s každým rokem větší a soupeři vynalézavější.  Nevyhráli jsme sice, ale myslím, že ostudu jsme si rozhodně neudělali. Pochválit musím zejména děti, které byly moc šikovné a trpělivé a s plavidlem zdárně propluly celou trať. Dík patří i pořadatelům za pěknou akci,  užili jsme si i různé atrakce a vystoupení známých kapel. Moc se nám u vás líbilo!

No a hádejte, jakou loď budeme mít příští rok?

Za Regata tým Mgr. Jitka Korábečná

Fotky uvidíte ve fotogalerii.