24. 09. 2015    08:29:43
PROJEKTOVÝ DEN v MŠ A ST 1., ST2., ST3.

V pondělí se uskutečnil projektový den „Chování v krizových situacích“. Žáci speciálních tříd se sešli společně s žáky 1. stupně, aby si vyslechli přednášku zástupkyně Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z pracoviště ve Valašském Meziříčí paní Hubové. Zopakovali jsme si čísla tísňových volání, na praktických ukázkách jsme demonstrovali, jak správně telefonovat, jak reagovat v případě vzplanutí oděvu, jak se chovat, když slyšíme zvuk sirény. Musím podotknout, že naši žáci se nenechali zahanbit a na spoustu otázek znali správné odpovědi. Do rukou se nám dostaly materiály, které určitě využijeme ve výuce. Po dnešní první části bude následovat druhá, která bude zase příští pondělí. Děkujeme.

Po svačině se speciálky sešly, aby si připomněly, jak se máme chovat, když se nám něco stane neočekávaného na ulici nebo doma. Všichni věděli, že cizím lidem nemáme otevírat dveře, nemáme hladit cizí psy, nemáme nastupovat do cizích aut a už vůbec si nemáme brát od cizích lidí sladkosti. Lubošku L! Pak jsme se podívali na přípravku dobrovolných hasičů – dětí do 10let a hasiče Sama. Protože máme rádi pohyb, nesměla chybět písnička Hasičská od Míši Růžičkové a hasičská hymna. V poslední části dne jsme kreslili a omalovávali, naše práce jsou vystaveny ve třídách. Už se těšíme na příští týden.