24. 09. 2015    08:29:44
VÝLET DO ZOO LEŠNÁ

Je červen, škola pomalu končí, začal čas výletů. Letos jsme se rozhodli pro ZOO v Lešné. Někteří tam ještě nebyli, někteří tam byli před mnoha lety a někteří tam byli nedávno, ale jeli zase. Proč? Protože tato zoologická zahrada patří prostě mezi skvosty Moravy. Voliéry, výběhy, akvária, terária, budovy a pavilony, přístřešky, pagody, expozice Afriky, Austrálie, Ameriky, Asie a jejich zvířata jsou tady všude na dosah. A nejen fauna, dostane vás i roztodivná flora se svými voňavými zákoutími a lavičkami ve stínu staletých stromů. Procházíme stepí, savanou, deštným pralesem, polopouští. A těch zvuků! Někde to piští, křičí, klokotá, zurčí, vříská, pípá, zpívá, jinde uslyšíte malebné tóny zvonkoher. To všechno tady na vás dýchá, to všechno vás pohltí. Ale co se líbilo mně, nám všem? Zátoka rejnoků. Pohladili jste si někdy rejnoka? My už ano! Že je hlazení a krmení zvířat zakázáno? Máte pravdu, ale tady je to dovoleno. Úžasný zážitek, nepopsatelný pocit při krmení krevetami. Nechtělo se nám k autobusu, ale paní řidička by nečekala. „Bylo to boží“, slyšela jsem ze zadního sedadla a já mohu jen souhlasit.

Za spokojený kolektiv žáků a pedagogů podává hlášení výprava z ST1 Dáša a Ája