24. 09. 2015    08:27:01
Den dětí

Dárkem ke Dni dětí nemohlo být pro žáky naší školy nic lepšího než si zabubnovat a zazpívat přímo ve škole! Hudební nástroje nejen z afrických zemí nám přijeli představit Radek a Lukáš z občanského sdružení Rytmus pro život, které se cíleně věnuje hudebním i zážitkovým seminářům, které jsou určeny jak dětem tak i dospělým. Společná hra na rytmické nástroje z celého světa v dětech uvolnila jejich přirozenou hravost a vynalézavost, aby pak bez ostychu reagovaly na všechny kreativní úkoly, které si pro ně lektoři připravili. Není nic příjemnějšího než vidět děti šťastně a uvolněné, obzvlášť ve škole. V odpoledních hodinách se naší školou bubny rozezněly opět, kdy si společně přišli zabubnovat učitelé, asistentky i rodiče.

Workshop nás spojil do jednoho rytmu a pomohl zapomenout na starosti všedních dnů. (viz fotogalerie)

Na závěr si dovolím citaci z webových stránek Rytmus pro život o.s.:

„ Být šťastný znamená mimo jiné se v životě realizovat. Najít svůj smysl života je jedním z nejdůležitějších a přitom nesnadných úkolů bytí každého člověka. Jak nejvíce můžeme svým dětem na této cestě pomoci, je ukázat jim a dát na výběr z mnoha různých činností a aktivit, aby se mohly samy svobodně rozhodnout, co je opravdu zajímá a kde je jejich místo na tomhle světě“.

Děkujeme.

A. Nejedlá, Mgr. D. Machálková