24. 09. 2015    08:29:42
Den vest a vestiček ve škole

Znáte písničku „Já mám malovanou vestu “? Její název byl mottem další úspěšné akce na naší škole. Měli jsme DEN VEST A VESTIČEK. Doma jsme udělali průzkum skříní a výsledek se dostavil. Přehlídka nejrůznějších vzorů a materiálů začala již od rána. Vesty po mamince, po babičce, z Nepálu, zimní i letní, krátké a dlouhé, jedna autobusácká, tři bezpečnostní, reflexní, na knoflíky, se zipem i bez zipu, s kapsami nebo s kapucí. Prostě vesty na jaké si vzpomenete! Určitě se ptáte: „A proč to dělali?“ Hned odpovím. Ve speciálních třídách byla poslední hodina muzikoterapie. Od rána probíhaly tvořivé dílničky, ve kterých si žáci vyráběli deštné (dešťové) hole a děti v mateřince chřestítka. Ze tříd bylo slyšet zatloukání hřebíků, přesýpání fazolí, čočky, semínek, suchých vloček nebo hrachu, stříhalo se, lepilo se. Hotová díla si mohl každý ozdobit. Když byla umělecká díla hotova, šlo se do školní družiny. Tam začalo společné muzicírování a na písničku o vestě jsme samozřejmě nezapomněli. Potom přišly na řadu djembe, žáby, šamanský buben, tykvičky, nově zhotovené deštné hole a jiné muzikoterapeutické hudební nástroje, které nás provázely v 10 lekcích. Na relaxaci byly připraveny tibetské mísy, kalimby a koshi. Někteří usnuli, jiní jen poslouchali se zavřenýma očima. V letošním školním roce to bylo naposled. Kyticí slunečnic jsme se rozloučili s paní Jindřiškou Letákovou, která nás hodinami provázela a která nám předávala svoje znalosti, elán, dobrou náladu i čas. Děkujeme a těšíme se, že naše spolupráce bude pokračovat. A jen tak mimochodem: máte doma malovanou vestu?

Mgr. Dagmar Machálková

ZŠ a MŠ  Křižná 782