24. 09. 2015    08:29:33
ŠKOLOU LÉTALY ČARODĚJNICE

Co vás napadne, když se řekne 30. dubna? „Svátek má Blahoslav,“ říká kalendář. „Končí jeden z jarních měsíců,“ hlásí zahradníci. „Koupila jsem si auto,“ vzpomíná kolegyně. „Bude slet čarodějnic, “ oznamuje plakát na dveřích naší školy. A byl. Od rána do školy přicházely záhadné bytosti v kostýmech barevných i šedivých, děravých i zašitých, v kloboucích, šátcích nebo turbanech. V rukou nesly košťata, smetáky a koše plné havěti. Co je to havěť? No přece hadi, žáby, pavouci, brouci, netopýři nebo myši. Nechyběly ani jedovaté muchomůrky. Žáci a jejich pedagogové se připravili na sabat opravdu zodpovědně. Zahájení provedla Ladimíra Nosatá, která prozkoušela malé čarodějnické učně z kouzel a zaklínadel. Ale potom už pro ně bylo připraveno plno záludných úloh - naučit se hymnu Pět ježibab podle obrázků, hodit míčky do otevřené pusy Bludimíry, poznávat koření a předměty v kouzelných měšcích, poskládat obrázky malých čarodějnic, prolézt se smetákem nebezpečnou pavučinou, vystřihnout ježibabu z papíru, vyrobit košťátko z březového proutí a spoustu dalších úkolů. Nejtěžším oříškem byla tajenka se jménem tajemné školní čarodějnice. Kdo absolvoval všechna stanoviště a dostal razítko, záhadu rozluštil. Jak se čarodějnice jmenovala? To je nyní úkol pro vás, čtenáře. Přečtete si slovo zprava doleva: AROMIKIK J. Na závěr sletu byli všichni odměněni perníkovým košíčkem věčného mládí a mohli jsme si zazpívat: Ježibabu s jedním zubem na sletu ji pálit budem, vatra hoří, zrak nám plane, za rok jiná zas přistane….

Za všechny účastníky sletu zapsala Dagomára Léčivá, ZŠ a MŠ Křižná

Další fotky najdete v naší fotogalerii.