24. 09. 2015    08:27:51
Hmyz v zámku Kinských

Tento týden jsme opět navštívili lektorský program v zámku Kinských. Tentokrát jsme byli zvědaví na zajímavosti ze života hmyzu. Netěšili jsme se zbytečně. Opět se nás ujala paní lektorka Mgr. Orlová a nestačili jsme se divit, jak zajímavý může hmyz být. Ve skleněných nádobách, kterým se odborně říká insektaria, jsme viděli živé exponáty strašilek ,pakobylek, amerických švábů, zlatohlávků a jiného hmyzu. Dokonce jsme mohli pomocí kamery a velké obrazovky nahlédnout do hnízda čmeláků. Porovnali jsme mraveniště našich lesních mravenců s termitištěm, což je stavba mravenců, žijících v tropických oblastech. Hmyz jsme pozorovali nejen lupou, ale dokonce i mikroskopem. Jedna celá velká místnost byla věnovaná našemu nejužitečnějšímu a nejpracovitějšímu hmyzu – včelkám.

Za týden půjdeme do zámku znovu, na program o velikonočních zvycích.

žáci 4. a 5.třídy