24. 09. 2015    08:26:47
Ve Zlíně jsme se neutopili

ZŠ a MŠ Val. Meziříčí se zúčastnila plaveckých závodů ve Zlíně. Mnozí ze závodníků naší školy, jeli do krajského města poprvé. V prvním březnovém týdnu se zde konalo už tradiční setkání chlapců a dívek základních škol praktických a speciálních. Závodilo se v několika věkových kategoriích, protože celá soutěž byla vypsána pro žáky čtvrtých až devátých tříd. Je jasné, že mladší plavali 25 metrové vzdálenosti, starší pak vzdálenosti padesátimetrové. Na závěr velmi zdařilého klání pak zástupci jednotlivých škol plavali štafety 4x25metrů. Jak naši žáci uspěli? Dá se říci, že opět jako v loňském roce, výborně. Nejlepším naším borcem byl Tomáš Hradil z 6. třídy. Diplomy a medaile si však odvezli také Denisa Borýsková, Karolína Tomaštíková, Patrik Velčovský, Vendula Gutová a Honza Číž. Ani ostatní naši zástupci nezklamali. Soutěž byla vzorně připravena Plaveckou školou Zlín a praktickou školou. Na závěr zdařilé akce obdrželi všichni upomínkové předměty (čepice, šátky…). Zhruba po pěti hodinách se naši plavci se svými vedoucími vydali unaveni, ale spokojeni směrem Valašské Meziříčí.

Mgr. Jaromír Chytil, spec. ped.