24. 09. 2015    08:26:45
Program v zámku opět nezklamal

Již několikrát jsme se zúčastnili lektorských programů, které pravidelně pořádá zámek Kinských. Ten s názvem „Ptačí příběhy“, který jsme navštívili 5. března, však patřil k nejzdařilejším. Z poutavého výkladu lektorky Mgr. Bohdany Orlové jsme se dozvěděli různé zajímavosti ze života ptactva. Poznávali jsme běžné, ale i ohrožené druhy ptáků, poslouchali jejich zpěv, mohli jsme si prohlédnout i některá ptačí hnízda a vajíčka. Paní lektorka nás pochválila, protože byla překvapená, jaké máme znalosti. Když jsme vyšli do zámecké zahrady, čekalo tam na nás velké překvapení. Zakladatelka záchranné stanice pro živočichy v Hošťálkové MVDr. Kamila Křupalová nám představila některé ze svých svěřenců – orla, káně, raroha, poštolku, výra, puštíka, ale i kavku a sojku. Zajímavě nám vyprávěla o jejich osudech, proč a jak se do jejich stanice dostali a co je čeká dál. Kdo byl odvážný, mohl si pohladit káně a vzít si na zápěstí sovu. Zážitků bylo opravdu hodně a už teď se těšíme na další program s názvem „Společenský život hmyzu“. (viz fotogalerie)

za žáky 4. a 5. třídy Mgr. K. Šimurdová