24. 09. 2015    08:29:16
Vánočí projektový den

V kalendáři se psal 19. prosinec 2014, ve speciálních třídách věděli, že je to vysněný pátek. Konečně se Lubošek dočkal!! Celý den probíhal v duchu vánočních tradic. Na společném setkání s 1. stupněm praktické školy si žáci vyslechli, proč a jak se Vánoce slaví. Pak jsme posbírali vyrobené řetězy z jablek, mrkve, rozinek, nakoupené lojové koule a semínka a vydali se jako „Ježíškové“ dát dárky do krmítek ptáčkům. Jsou to naši kamarádi, kteří zpívají a poletují kolem oken, když se učíme od jara do podzimu. Sýkorkám, kosům a vrabcům se ověšené stromy našimi dary a rozkvetený zlatý déšť musely stoprocentně líbit. Po návratu do tříd se rozběhly tvořivé dílničky. Pod rukama vznikaly vánoční ozdoby, tajné dárky, připravovalo se cukroví. Stačili jsme popřát i Esterce, která měla ten den svátek. Poslední hodinu jsme se sešli na vánočním koncertě. Kdo hrál? Náš talentovaný žák, violoncellista, Honza Číž z 5. třídy a jeho třídní učitelka Katka Šimurdová – flétnistka a kytaristka. Hráli koledy a všichni jsme si s chutí zazpívali. Po každé skladbě následoval veliký potlesk. „Honzo, bravo!“ „Honza umí!“ Slova chvály nebraly konce. A právem!! Už dlouho jsme nic takového krásného tady neslyšeli. Všichni odcházeli ze školy s úsměvem vstříc vánočním prázdninám. A jak to bylo dál? Sledujte naše zprávy, určitě napíšeme a přidáme i fotky.

Úspěšný rok 2015 přejí žáci, učitelky a asistentky pedagogů ze speciálních tříd.